Společnost pro Jizerské hory, o.p.s. - logo
Pecujeme o krajinu, kterou máme rádi
Pecujeme o krajinu, vedem ostatni
Společnost pro Jizerské hory, o.p.s. - Pečujeme o krajinu
Pecujeme o krajinu, kterou máme rádi
Pecujeme o krajinu, kterou máme rádi
Pecujeme o krajinu, vedem ostatni
Pecujeme o krajinu, kterou máme rádi

Kapacita ekocentra je 25 lůžek pro děti ve dvou velkých oddělených ložnicích a 2 místa pro učitele. Větší počet se řeší formou vlastních karimatek. Sprchy a toalety jsou v 1. patře, další – bezbariérové toalety jsou v přízemí. Kuchyň je standardně vybavená kuchyňskou linkou s nádobím, sporákem, ledničkou, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí – neslouží však k přípravě stravování pro školy. To se děje v sousedních restauracích. Kromě toho máme v chalupě společenskou místnost a velký přednáškový sál s kapacitou 40 míst. K dispozici je možný dataprojektor – notebook je třeba mít vlastní. Na vlastním velkém pozemku je ohniště a kůlna, kterou rovněž využíváme pro některé programy, popř. je možné v ní uschovat kola, lyže apod.. Fotografie interiéru najdete ve fotogalerii.

V rámci snahy o eneregeticky úspornější chod ekocentra jsme v roce 2020 instalovali tepelné čerpadlo od české firmy MasterTherm. Investorem akce byl majitel chaty – Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody.
Náš typ BA45IS-1 má výkon 13/14 kW dle teplotního provozu (nízko teplotní na      35 °C/středně teplotní na 55 °C), energetickou třídu A++sezónní topný faktor SCOP = 4,3/3,32  (nízko teplotní/středně teplotní provoz).
SCOP udává poměr mezi vyrobeným teplem a spotřebovanou energií, tedy kolikrát víc tepla vyrobí, než spotřebuje energie.
Tepelné čerpadlo je umístěno v kůlně a propojeno s chatou podzemním potrubím.

 full_jizerka1