Společnost pro Jizerské hory, o.p.s. - logo
Pecujeme o krajinu, kterou máme rádi
Pecujeme o krajinu, vedem ostatni
Společnost pro Jizerské hory, o.p.s. - Pečujeme o krajinu
Pecujeme o krajinu, kterou máme rádi
Pecujeme o krajinu, kterou máme rádi
Pecujeme o krajinu, vedem ostatni
Pecujeme o krajinu, kterou máme rádi

DSCN0910

Na Jizerce jsme realizovali první mezinárodní výměnu mládeže. Na začátku měsíce srpna v termínu 2. – 11.8. 2013 se na Jizerce setkalo 23 mladých lidí z Francie, Maďarska, Slovenska a České republiky, aby společně objevovali možnosti využití místních zdrojů. Projekt byl zaměřen zejména na přírodní zahradnictví. Vytvořili jsme na Jizerce malou bylinkovou zahrádku, kterou najdete před naší chatou č.p.2. Byli jsme se inspirovat v Jindřichovicích pod Smrkem na permakulturní farmě Permaland. V rámci přednášky jsme se dozvěděli více o konceptu komunitou podporovaného zemědělství.

Druhým, neméně důležitým pilířem projektu byly kreativní aktivity. Inspirovali jsme se jednotlivými přírodními elementy a seznámili se s koncepty Land Art a Feng Shui.

Projekt jsme společně zakončili akcí pro veřejnost s názvem „Kreativní odpoledne na Jizerce“. Děkujeme všem, kteří nás na této akci navštívili. Dále patří díky České národní agentuře Mládež, že vybrala projekt k podpoření, a my jsme se tak mohli setkat a strávit báječných deset dní na Jizerce, vzájemně se obohacovat a od sebe učit. Bylo to fajn!!!

Projekt byl realizován z grantu Programu Mládež v akci | Youth in Action Programme.